Yaşam

CHP kurultayında rüşvet itirafları

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 13. seçim yenilgisinin ardından partisinde değişim rüzgarını kaybetti.

Kurultayda Kılıçdaroğlu’na karşı aday olan milletvekili ve sözcüsü Özgür Özel, ikinci turda kazanarak 13 yıl sonra CHP’nin yeni lideri oldu.

CHP’de delegelere rüşvet iddiası

Ancak CHP’deki bu değişim sürecinde tezler, söylentiler, lobiler ardı ardına geldi. Delegelerin ikna sürecinde rüşvetlerin, ikramların havada olduğu, karşılıklı alışveriş yapıldığı tezleri öne çıktı.

Bu yöndeki açıklamalar artık parti dışından değil, parti içinden de geliyor.

Bunlardan sonuncusu CHP Muş Gençlik Kolları Başkanı Erkan Çakır ve CHP Kadıköy üyesi Tolgahan Erdoğan’a ait.

Reformculara yakın isim Erkan Çakır’dan rüşvet itirafları

Erkan Çakır, Ekrem İmamoğlu ve kendisine destek veren partili Ali Uzman Başarır’a yakın bir isim. Ayrıca kongre günü parayı dağıttığı iddia edilen Özgür Karabat ve Özgür Çelik ile de yakınlığı var. Değişim takımın tam kalbinde yer alıyor.

Erkan Çakır’ın bunları neden anlattığı bilinmiyor. Ancak bu sözleri CHP’de ortalığı karıştıracak.

İddiaya göre Ekrem İmamoğlu’nun kongre sonrası CHP genel merkezinde yazar kasa sorumlusu olarak atadığı Özgür Karabat, kongre günü taşıdığı çantalarla halka para dağıttı. Para alan delegelerden biri 1.500 dolar alırken kendisi de kayıt yaptırdı. Daha sonra görüntüler karşılığında 10 bin dolar daha istedi.

Kılıçdaroğlu’na yakın parti üyeleri de Çakır’ın sözlerini doğruluyor.

Özgür Karabat’ın çantalar dolusu dolar taşıdığını söyleyen kişi Tolgahan Erdoğan’dı. Tolgahan Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’na yakınlığıyla bilinen bir isim. Ve uzun süredir kongrede değişim adı altında yürütülen kirli anlaşmaları şöyle açıklıyor:

Erkan Çakır: ..1500 dolar aldım ama salak değilim dedi. Eğer bana 10 bin dolar vermezlerse bu videoyu gerekli yerlere ulaştıracağım.

Tolgahan Erdoğan: Evet bunu açıklayan İsveç delegesi. Adam Tunceli’li. Zazaki konuşuyor. JB Marriot Otel’de oluyor. Hatta bunu kendisi de söylüyor. Bir İBB bürokratından 1500 dolar alırken bir yandan da bize adını veriyor. Alırken başka bir arkadaşına onu kaydettiriyor. Bunu bir koz olarak kullanarak onlardan 10 bin dolar istiyor.

Erkan Çakır: Evet hatta şöyle bir durum da vardı; Ayrıca bana kim 10 bin dolar verirse bu imajı da vereceğini söyledi.

korgan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu